שאלות ותשובות

ריכזנו עבורכם בעמוד זה את רוב השאלות ותשובות אותן שואלים לקוחותינו בדרך כלל. עברתם על הרשימה ועדיין ישנן שאלות? צרו קשר עוד היום, אנו פה ממתינים ליעוץ מקצועי.

לוחות הדק של מילבורד הינם רב תכליתיים וניתן להשתמש בהם כמעט בכל חלל חיצוני להעשרת משטחי דק, מרפסות, גינות גג, טיילות, גשרים, פונטונים, פינות ישיבה, מדרגות, אדניות ועוד.
לא, פני השטח של לוחות הדק של מילבורד נאטמים במפעל כדי להבטיח שהם מסופקים במצב מיטבי. בשבועות הראשונים לשימוש, מי גשם יצטברו על פני השטח בטיפות, אך אל דאגה – זהו מצב תקין שייפסק ברגע שאיטום השטח הזמני יוסר.
גימור ה-Lastane® עמיד ביותר בפני שריטות, כתמי אוכל ושתייה ובלאי יומיומי. פריטים חדים כגון רגלי שולחן או כיסא בלתי מוגנים, נעליים ממוסמרות או בסיסי עציץ ממתכת עשויים להשאיר סימנים במידה והם נגררים על פני השטח, לכן יש להיזהר בעת הזזתם של פריטים אלו. הסיכון להופעת סימנים שמקורם בצבעים וכתמים חזקים כמו כתמי גרגרי יער וצואת בעלי חיים יקטן אם אלו יוסרו בהקדם האפשרי.
מכיוון שלוחות הדק של מילבורד עשויים מחומר מורכב שאינו נקבובי, הם עמידים להצטברות של טחב וכתמים, ולכן דורשים תחזוקה מועטה מאוד. להסרת נוזלים מצטברים וסימנים, יש פשוט להשתמש בחומר ניקוי עדין ומברשת. יש להימנע מחומרי ממס, כימיקלים וחומרי ניקוי שוחקים שעלולים לפגוע בלוחות הדק של מילבורד. לרוב אין צורך בשטיפה בלחץ.
כן, במבחני העמידות להחלקה BS79.76, כל סגנונות לוחות הדק של מילבורד משיגים את הדירוגים הגבוהים ביותר של עמידות בפני החלקה. משטח ה-Lastane® הייחודי – ציפוי אלסטומר רך – פותח בקפידה בכדי לספק משטח קשיח המשפר מאוד את העמידות נגד החלקה בתנאים רטובים.
אנו ממליצים שלא להשתמש במברגה חשמלית להברגת בורגי Durafix® ללוחות הדק, מכיוון שהדבר עלול לשבור את ראש ההברגה ואת ראש הבורג, וכן למנוע הברגה ישירה של הלוח ישירות לשלד.
כמו בכל ריצוף, אנו ממליצים לקנות את כל לוחות הדק של מילבורד הנחוצים לכם יחדיו בכדי להבטיח שהצבע יהיה אחיד ככל האפשר. אם אינכם מזמינים את כל לוחות הדק של מילבורד בהם תשתמשו בפעם אחת, תוכלו לשלב קבוצות שונות ליצירת גיוון.

ניתן לחתוך את לוחות הדק של מילבורד באמצעות להבי מסור סטנדרטיים, אם כי אנו ממליצים להשתמש במסור רב-שימושי עם להב פחם. היות וקצה הלוח שנוצר בעת החיתוך נפגם בצורתו, ניתן למקמו באזורים פחות גלויים לעין כנגד קיר או פרופיל קצה.

לאחר ניסויים נרחבים, אנו ממליצים ומספקים את הברגים העשויים פלדת אל חלד Durafix®, שעוצבו במיוחד עבור לוחות הדק של מילבורד. אין צורך ליצור קידוח מקדים או להרחיב את ראש הקדח שנקדח בלוחות הדק של מילבורד, והחומר הייחודי Lastane® מתקן את עצמו ומשאיר לא יותר מסימן כמעט בלתי ניתן להבחנה על פני השטח.
ניתן להשתמש בכמות קטנה של מלח לבן מגורען שיבטיח אי הצטברות של קרח על לוחות הדק של מילבורד. אין להשתמש במלח להמסת שלג, מכיוון שהוא מכיל חימר וחצץ ועלול לשחוק את הלוח. עם תום החורף יש לנקות את פני השטח עם מי סבון ומטאטא רך.

ההתאמה האופטימלית ללוחות הדק המרוכבים שלנו שמתאימים לכל תנאי מזג האוויר הינו מערכת השלד ליישומי אדריכלות נוף שלנו – DuoSpan.
שלד ה-DuoSpan™ משלב את חוזק האלומיניום עם הגמישות העיצובית של פלסטיק ממוחזר. שילוב זה מאפשר אפשרויות עיצוביות ייחודיות לעיצוב דק וקונסטרוקציות בסביבה חיצונית שאינן אפשריות עם מרבית מערכות השלד הרגילות. שלד ה-DuoSpan, שניחן בעמידות מרשימה ומאפשר התקנה קלה במיוחד, מהווה את השלד המושלם למשטחי הדק של מילבורד, וכן מערכת תמיכה אוניברסלית לסוגים אחרים של ריצופי חוץ. העיצוב הגאוני שלו כולל אינספור תכונות שהופכות שגיאות בהתקנה לכמעט בלתי אפשריות.
* חשוב לדעת! ניתן להתקין את הלוחות שלנו על קונסטרוקציית עץ קיימת.

הלוחות של מילבורד מתחממים כמו כל לוחות דק עץ רגילים.

כן. האחריות שלנו מעניקה לכם שקט נפשי שנעמוד בהתחייבויותינו ונקיים את התנאים הקבועים בכתב האחריות. אנו מספקים אחריות מגורים ל-25 שנים ואחריות מוגבלת ל-5 שנים למבנים מסחריים, תלוי בביצוע התקנת הלוחות ומועד רישומו תוך 90 יום ממועד ההתקנה.
לרישום האחריות לחצו כאן.

במקרים שכוללים שריפת עץ או פחם, יש למקם את התקן/קערת האש על גבי אריח/משטח חרסינה או בטון. רוחב המשטח צריך להיות גדול ב-מטר אחד בקירוב מבור/קערת האש. יש להסיר מייד את הגחלים או חומר הבעירה כדי למנוע נזק או סימנים קבועים על פני השטח של לוחות הדק של מילבורד. ככל הידוע תנורי חימום חיצוניים או מבוססי אינפרה לא פוגעים בלוחות הדק של מילבורד.
עץ הוא החומר הנפוץ ביותר לשימוש כשלד. עם זאת, עץ מתפקד היטב רק בנסיבות אידיאליות וכאשר הפריטים מטופלים באופן קבוע. בהתקנות בהן העץ נמצא במגע עם הקרקע, או נתון לזרימת אוויר מוגבלת, משך החיים המתוכנן של השלד עלול להיפגם משמעותית. מילבורד ממליצה להשתמש בחומר ה-100% ממוחזר Plas-Pro או לבד או כחלק ממערכת השלד DuoSpan שלנו להשגת פיתרון שלא מרקיב. כאשר משתמשים ב-Plas-Pro או במערכת DuoSpan בכללותה כחלופה לעץ, יש לזכור שהמרווחים המבניים אינם זהים. לפרטים נוספים יש לעיין בעלונים ומדריכי ההתקנה של DuoSpan ו-Plas-Pro. במקרה של ספק, אנא צרו קשר עם אחד מחברי הצוות הטכני שלנו.
כל סוגי לוחות הדק של מילבורד נבדקו על ידי ה-BBA, ואושרו בתעודה 17/5409 לשימוש כלוחות דק, והסמכה ובדיקה אלו בוצעו לתכלית זו. לוחות הדק של מילבורד נבדקו בכפוף לתקן BS EN ISO 13501-1: 2007 A1: 2009 והוסמכו כבעלי תגובת סיווג אש Bfl-S1 (בדיקת אש לריצוף). לוחות הדק של מילבורד אינם מומלצים לשימוש כחיפוי למבנים בגובה 18 מ' (6 קומות) ומעלה, וכל שימוש אחר בהם כחיפוי נדרש לעמוד בדרישות תקנות הבנייה ביחס להתאמה, שימוש וקרבה.
אכן ניתן, כאשר הקצה מורכב למטרות אסתטיות בלבד, כגון קצה של מרפסת, אם זו אפשרות הגימור המועדפת עליכם. עם זאת, אם הקצה עשוי לספוג מכות, כמו במקרה של מדרגה, איננו ממליצים להשתמש בלוח רגיל. לוחות הקצה שלנו תוכננו במיוחד לעמידות למכות, וככאלו הם בעלי משטח Lastane® עבה יותר שעמיד למכות ולשריטות הטיפוסיות לקצוות מדרגה והתקנות דומות.
מכיוון שהלוחות מיוצרים ביציקה אנו משתמשים בחומר מגן בתהליך הייצור. לכן, כאשר הלוחות מובלים לראשונה, חומר המגן עדיין נמצא על פני השטח. זה עשוי לגרום לכך שהלוחות ייראו כאילו הם מצופים שעווה, או כאילו יש עליהם חלקיקים קטנים של עפר וטיפות מים העלולים לגרום להחלקה. חומר מגן זה ייעלם מפני השטח תוך 6-8 שבועות באמצעות בליה טבעית. ניתן להאיץ תהליך זה על ידי ניקוי הלוחות במי סבון חמים ומברשת קשיחה לאחר ההתקנה.

תמיד תהיה שונות קלה במידות הלוח עקב העובדה שאנחנו מייצרים מעץ אלון טבעי, ובשל לחץ הקצף. למרות זאת אנו מכיילים את הלוחות בכדי לשמור על פרופיל עקבי ככל האפשר. רמות הסיבולת שיש לאפשר הן: רוחב: ± 3 מ"מ. אורך: ± 5 מ"מ. עובי:± 2 מ"מ בדגם האלון עתיק הימים עשויים להיות שינויים רבים יותר בגודל בין פריטים שונים היות והוא מעוצב מעץ אלון מזדקן עם מינימום שינויים במידות.

לא מומלץ להשתמש בלוחות הדק של מילבורד בהתקנות מבניות. את לוחות הדק של מילבורד יש לקבע לשלד מבני עשוי מעץ או מרכיבים של מערכת ה-DuoSpan שלנו.
DuoSpan היא מערכת שלד להתקנות במסגרת מיזמי אדריכלות נוף גינון שעשויה מאלומיניום עמיד וחומר Plas-Pro גמיש ו-100% ממוחזר. כשהם משמשים יחדיו, חומרים אלה מציעים רב-תכליתיות אינסופית ויציבות מיטבית. Plas-Pro יכול לשמש גם בפני עצמו בקונסטרוקציות גינון פשוטות יותר ומתאים במיוחד למשטחי דק תומכים באזורים לחים, כמו מזחים, בריכות ומרפסות גג. Plas-Pro כה עמיד למים עד שאפשר להשתמש בו אפילו מתחת למים מבלי שיירקב, יתפצל, ייפגע או יסבול מתופעת חרקים.
DuoLift היא מערכת ידידותית למשתמש של תומכים לשלד שמפשטת את ההתקנה. ארבעת הרכיבים של DuoLift שניתן למקמם זה על גבי זה מעניקים גמישות גובה משמעותית וניתנים להתאמה בטווח של 15-600 מ"מ, באופן שמבטל את הטרחה הכרוכה בהרכבת לוחות דק לריצוף או חיפוי. DuoLift מאפשרת התקנה אוניברסאלית וניתן להשתמש בה עם הן עם לוחות עץ מסורתיים והן עם מערכת DuoSpan המהפכנית של מילבורד וחומרה-Plas-Pro.
לא, אין צורך בכך! לוחות הדק של מילבורד העמידים, צבועים בכל היקפם ומוגנים כנגד UV דורשים מעט מאוד תחזוקה ואינם דורשים ציפוי מגן. צבעים וגוונים לא ייצמדו כראוי לפני השטח.
מרבית הלוחות שלנו מיוצרים בגדלים המצוינים בדפי המוצר שלנו. עם זאת, לעיתים עשויים להיות הבדלים נומינליים בגדלי חלק מהלוחות שלנו, והם עשויים להיות מיוצרים בגודל של 30 עד 31 מ"מ. גם הלוחות שלעתים קטנים יותר כאמור עומדים בטווחי הסיבולת.
לא מצאתם מה שחיפשתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי